FS22 – Nové textury půdy

Rocks’n Roll 😉

Nové nástroje pro práci s půdou a textury ve FS22!

Ve hře Farming Simulator 22 jsme udělali nějaké základy: Půda, stejně jako ostatní povrchy, díky aplikaci Parallax Occlusion Mapping vypadá přirozeněji a plastičtěji , existují také nové systémy pro práci se zemí a spousta nových textur podkladu, na které se můžete těšit.

Nová funkce: Mulčování


Mulčování. Jistě znáte z domácího zahradničení s užíváním hlavně kůry. Ale dvorky a domácí zahrádka nejsou to, o čem zde mluvíme. Je to však v zásadě stejné: mulčování zlepšuje půdu (a tedy i výnos).

Ve hře Farming Simulator 22 používáme mulčovač připojený k našemu traktoru, abychom sekali a aplikovali čerstvou trávu na povrch půdy například při pěstování v hroznovém nebo olivovém sadu. Po sklizni plodin můžete také mulčovat strniště ponechané na poli, abyste zlepšili výnos.

A protože je to pro mnohé stále důležité, mulčováním také zaručíte vizuální přitažlivost svých hroznových a olivových sadů, protože díky mulčování bude vše na vaší vinici vypadat také pěkně a čistě. Jak nádherné!

V lesnické části jsou také větší typy mulčovačů. Dokonce mulčují keře a pařezy. (Téměř) Nic nebude překážet mulčování, pokud použijete správný stroj.

Nová funkce: vybírání kamenů

Když opouštíte svět mulčování, v zemi ovšem dřímá tvrdá realita: Kameny! Při kultivaci nebo orbě se na vašem poli mohou objevit kameny. V závislosti na druhu kultivátoru, který používáte, se velikost kamenů liší. Pomocí podrývače vykopete nějaké větší kameny ve srovnání s vaším mělčím záběrem. Vaše půda nyní leží v chaosu. Ach ne! Ale co teď?

Když sbíráte kameny pomocí sběrače kamenů, můžete si dokonce vydělat nějaké další peníze jejich prodejem drtiči odpadu. Pomstěte se těm půdním útočníkům (a dokonce za to dostanete zaplaceno)! Než nyní začnete zasévat úrodu, měli byste se o kameny postarat tak či onak. Kameny můžete také vypnout, pokud chcete.

Pokud je necháte na poli, poškodí to vaše stroje. A nejen to, váš problém se ještě zhorší – objeví se další a větší kameny. Pokud je neradi sbíráte, existuje ještě jeden způsob, jak se jich zbavit – alespoň těch menších. Do hry vstupuje další mechanika pracující s půdou, která se váže ke kamenům. Ano, kameny jsou dar, který stále dává …

Nová funkce: Válcování půdy


Pokud jste ze země vyorali velké kameny, musíte je posbírat. S menšími kameny, které se obracejí po kultivaci nebo orbě, můžete také použít tento velkolepě vypadající zemědělský nástroj zvaný cambridge válce a jednoduše je znovu zatlačit do země. Ano, jen je převálcujte – už to bylo zapotřebí ohrožovalo to opotřebení vašich drahých strojů.

Válce však nejsou jen nástrojem k zakrytí důsledků kultivace nebo orby. Po zasetí plodin získáte další výnosový bonus při převálcování, zploštění a stlačení seťového lůžka. Vzhledem k typu plodin a velikosti pole mluvíme o značném množství peněz.

Pokud jste nadšenec do luk, existuje také motivace, abyste se dostali do role. Jak se válení na vašich loukách poskytuje oplodňující fázi. Pamatujte, že převalení trávy ji vrátí zpět do první růstové fáze – trávu byste tedy měli převálcovat, když je čerstvě posekaná.

Podívejte se na nové textury země!


Zrevidovali jsme v podstatě všechny základní textury pro Farming Simulator 22. Všimnete si větší vizuální rozmanitosti. A při hraní s některými přáteli pozvanými na vaši farmu (dokonce i přes Crossplay ) si určitě všimnete, že pokud ti lenoši neválcovali zaseté pole, protože textura vypadá jinak než ta, kde není. Nenechte je uniknout snížením výnosu!

Nahoře vidíte jen několik příkladů nových pozemních textur ve hře. Kliknutím na obrázek zvětšíte.

Předobjednejte si a získejte bonus!

 

 

 246 total views,  1 views today

Komentáře

Napsat komentář