FS19 MAPA Lipno //JZD Veverky II.

Ahoj virtuální zemědělci a farmáři,

vítám vás u tohoto článku článku k mapě Lipno (JZD Veverky II.) do Farming Simulatoru 19.

Jak dopadl startovač?

Mapa začala vznikat 17.12.2018, minimálně do 17.12.2019 by měla být první finálka verze 1.0.0.0 hotová. Následně po započetí prací na mapě jsem zjistil, že můj PC to již dále nezvládá a potřebuje řádný upgrade. A po prvních dotazech jestli mapa bude za poplatek nebo jen pro VIP, mne napadlo, že bych mohl nechat vás uživatele, kteří třeba neumíte modelovat, nebo zacházet s Giants editorem, ale líbí se vám naše práce, aby jste se mohli zapojit do vývoje a tvorby mapy a modů. A tak od 30.12.2018 běžel takzvaný startovač, kde bylo možno spřispět a výměnou za některé donaty také dostat nejen mapu, ale třeba i samolepku a klíčenky. Vím, že samolepka a klíčenka, za někdy tisícové finanční dary není to pravé ořechové, ale snad tedy udělám radost tím, když, někteří budou mít tu čest otestovat mapu dříve, než ostatní.  Práce na mapě mohla pokračovat jen díky přispění oněch „Strartovačů“, kteří podpořili vznik této mapy finančně. Bez nich by nebylo možné nakoupit nové díly do PC a pokračovat tak na výstavbě a modelování objektů do mapy a mapy samotné. A proto děkuji.

Nyní si dáme trochu statistiky:

Startovač běžel od 30.12.2018 do 27.5.2019 to je 148 dnů

Přispělo celkem 14 „Startovačů“

Nejvyšší donate částka byla 3.000 Kč nejnižší pak 50 Kč, ale každá koruna se počítá.

Co teď?

 

Nyní je mapa ve stádiu, dokončování „třetiny“ viz obrázek.

Na první části, která by měla obsahovat prozatimní výkup a tři velká pole, je mimo jiné také les. Píši měla, ale když toto píši je 27.5.2019 jsem ve skluzu cca o 3 týdny, díky dokončování Farmeťáckého Krtka a následných problémech s autem. Čili zvažuji jestli vydat na testy nedokončenou třetinu, nebo to o cca 3 týdny odložit. Jak to dopadlo se milý „Startovači“ dozvíte 1.6.2019 emailem, zatím pokračuji dále. V každém případě dlužím vysvětlení, proč to budu vydávat po třetinách. Důvodů je několik. Ten první je, aby „Startovači“ měli, alespoň kousek hracího prostoru a věděli, že se na tom opravdu maká. Druhý důvod je, že je lepší chyby z první třetiny opravovat zároveň se stavbou druhé třetiny a ne po vydání celké mapy. Vím z minulosti, že opravovat chyby po celé mapě zabere dost času. A třetí důvod je, aby nové modely budov a věcí neputovali ihned do jiných map, bez toho aby nikdo nevěděl kdo je autorem oněch modelů. Tím pádem bude i trochu reklama na finální mapu.

Jak to bude dál?

Další vydání je tedy plánováno na 1.9.2019, uvidíme jak se termín podaří dodržet. V každém případě, plán je takový:

  • Dokončit vyznačenou modrou část 1/3 i s částí obce Lipenec.
  • Začít pracovat na červené části 2/3 s částmi obcí Drahomyšl a Tuchořice.
  • Stanice závlahy s nádrží
  • V obci Lipno připravit terén celé obce a postavit hrubé modely LČCH1, LČCH2 a sušáren.

Stále platí, pozvání k projektu a i nějaké finanční ohodnocení pro toho, kdo pomůže s modely více info na FB nebo na emailu.

Kdo by měl zájem i nadále podporovat tvorbu a nebo jen vlastnit reklamní předměty s logem JZD Veverky, které se jen tak sehnat nedají, má možnost na „Dobíhači“. To je obdobou startovače, tuším, že nebude mít takový výtěžek jako startovač, ale peníze vybrané na „Dobíhači“ budou určeny na vytvoření dalších reklamních předmětů a hlavně limitovaných DVD edic mapy Lipno/ JZD Veverky II.

V každém případě sledujte na Facebooku JZD Veverky a JOSHmodels a dozvíte se víc.

 

Ještě jednou děkuji všem za finanční dary.

//josh

 6,095 total views,  13 views today

Author: josh

1 thought on “FS19 MAPA Lipno //JZD Veverky II.

Napsat komentář