Člověk v přírodě Louny 7-9.9.2018

Hned tři výstavy v jeden termínu se chystají na lounské výstaviště. Od pátku 7. do neděle 9. září se tam koná tradiční Člověk v přírodě. A k tomu Potravinářský a nápojový salon a výstava Řemesla a kreativita. Půjde o poslední letošní výstavy v Lounech, další se plánují zase až na jaře.

Trojici víkendových výstav doprovodí řada akcí. Výstava drobného zvířectva a chovatelských potřeb Člověk v přírodě navazuje na tradici, která sahá až do první republiky a stala se oblíbenou mezi malými i velkými návštěvníky nejen z Loun, ale i z dalekého okolí. I letos čeká na návštěvníky řada zvířat. „Chybět nebude exotický pavilon s ptactvem, který nabídne plno edukativních programů pro děti i dospělé z oblasti chovu drobné domácí zvěře i exotické zvěře. Můžete si pořídit fotografii s papouškem Ara nebo Kakadu,“ sdělila Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, která má lounské výstaviště v nájmu.

Chybět nebude přehlídka dravých ptáků nebo práce kynologů. „Z Olomouce přijede speciální tým, který trénuje psy na vyhledávání pohřešovaných osob. V neděli 9. září představí své psy a bude hledat pohřešovanou osobu,“ sdělila.

Na výstavišti nebude chybět Krajská výstava psů, do které je přihlášeno téměř čtyři sta zvířat. K vidění bude na 120 ras psů. Probíhat bude v neděli 9. září po celý den. Na psy bude zaměřený i další program, do soutěže o nejhezčího voříška se může přihlásit každý.

Český svaz chovatelů se představí v pavilonu „D“ a jeho okolí. K vidění bude na 170 králíků, 80 holubů a drůbež. Dále okrasné a exotické ptactvo nebo morčata. V pavilonu „B“ se představí zájmové kluby z Loun. V pavilonu „A“ a jeho okolí bude souběžně s výstavou Člověk v přírodě probíhat Potravinářský a nápojový salon. „Ve vnitřních a venkovních prostorech se budou prezentovat firmy zaměřené na potravinářské zboží a gastronomii, ale najdete tam i pomůcky do domácnosti. Milovníci vína si přijdou na své při ochutnávce burčáku a různých druhů vín,“ sdělila Štěpánka Portz. Výstavy se zúčastní zahradnické firmy s nabídkou okrasných keřů, jehličnanů, trvalek a mnoho jiných výpěstků.

Na venkovní ploše se představí řada řemeslníků, u kterých si můžete zakoupit keramický nebo smaltovaný hrneček, historické sklo, ručně vyráběné šperky, originální oděvy nebo svíčky.

 

Zde několik fotek z pátku 8.9.2018 //josh

    

 221 total views,  2 views today

Autor příspěvku: josh

Napsat komentář